İçeriğe geç
Anasayfa » Hurda Akü Fiyatları

Hurda Akü Fiyatları

SİZDE BİZDEN FİYAT ALMDAN HURDA AKÜ SATMAYIN

Güncel Hurda Akü Fiyatları Listesi
Hurda Türü Kg Fiyatı
Hurda (Sulu) Akü 15,80 ₺
Hurda (Kuru) Akü 15.80 ₺
Hurda Küçük Akü 15.30 ₺
Hurda Türü Kg Fiyatı

60 amper hurda akü kaç para?
ATIK GERİ DÖNÜŞÜM FİYATLARI
12 VOLT HURDA AKÜ FİYAT LİSTESİ
12 Volt 44 Amper Hurda Akü Alış Fiyatımız 55 TL / Adet 7,70 TL / KG
12 Volt 49 Amper Hurda Akü Alış Fiyatımız 57 TL / Adet 7,70 TL / KG
12 Volt 54 Amper Hurda Akü Alış Fiyatımız 59 TL / Adet
12 Volt 60 Amper Hurda Akü Alış Fiyatımız 70 TL / Adet

Hurda Akü Fiyatları

Eski aküyü nereye satabilirim?
Bir otomobil tamir atölyesi veya servise başvurun. Oradan bir akü almasanız bile çoğu geri dönüşüm için eski aküleri kabul etmektedir. Yeni kurşun-asit akü satan satıcılara başvurun. Kurşun-asit araba aküsü satan satıcıların çoğu aynı zamanda geri dönüşüm için kullanılmış aküleri toplamaktadır.

Eski aküler ne yapılıyor?
Atık akülerin parçalara ayrılarak farklı şekillerde yeniden kullanılabilmesi için Atık Akümülatör Geri Kazanım Tesisi adı verilen yerlerde geri dönüşüm süreci yerine getirilir. Geri dönüşüme kazandırılan bir akü temel olarak plastik, kurşun, asitli çözeltiler ile diğer kurşun bileşiklerinden oluşur.

Bir aküde kaç kg kurşun var?
Çoğu araç aküsü, yaklaşık 11 kg kurşun ve 5-6 kg seyreltilmiş sülfürik asit ve 2-3 kg çeşitli alaşım bileşenleri içeren kurşun asit akülerdir.

Bir akünün ömrü kaç yıl?
Görsel sonucu
Akü ömrü ne kadar sorusunun yanıtı; kullandığınız araca, otomobilinizi kullanma sıklığınıza ve akünün tipine göre değişiklik gösterebilir. Eğer standart bir otomobil kullanıcısıysanız ve aracınızı günde ortalama 2 kez, sabahları ve akşamları kullanıyorsanız, akünüzün 4 ila 6 yıl boyunca dayanması mümkündür.

Kuru akünün bittiğini nasıl anlarız?
Araç stop ettiğinde akü voltajının 12 volt civarında olması gerekir. Marşa basınca da 10 voltun altına inmemeli. Eğer 10 voltun altına iniyorsa akü bitmiş, yani akünün değişmesi gerekiyor demektir.

Akü çöpe atılır mı?
Aküler de birer pil çeşitidir. Atık pillerin çöpe atılması çevre kirliliğine yol açar ve insan sağlığına zarar verir. Atık pilleri çevrede azaltmanın yolu, yeniden doldurulabilir şarjlı piller kullanmaktır. Kullanım ömrü bitmiş piller toplama kutularına atılarak geri dönüşüm tesislerinde değerlendirilir.

Akü çevreye zarar verir mi?
Akümülatörler kurşun, sülfürik asit çözeltisi ve poliprolen kutudan oluşur.Bu nedenle aküler kullanılmaz duruma geldiklerinde çevre için riskli tehlikeli atıklardır. Ancak etkin bir geri dönüşüm sistemi ile akülerin poliprolen kutu ve kurşun parçaları yüzde yüz geri kazanılır.

Hurdacı Sitesi olarak uygun fiyata kullanmadığınız akünüzü satmak için bizi arayabilirsiniz.

“Hurda Akü Fiyatları” hakkında 1 yorum

Join the Conversation!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hurdacı Tıkla Ara